4 kolejka: mecz na wyjeździe

4 września 2016 o godzinie 17.00 w 4 kolejce Grupy 1 Sieradzkiej A-klasy rozegraliśmy wyjazdowy mecz przeciwko LZS Rolnik Skąpa. Na mecz udajemy się w okrojonym składzie: tylko 11 graczy z pola, bez rezerwowych, a tym samym bez jakiejkolwiek opcji manewru w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Pierwsza połowa - obie ekipy bardzo nieskuteczne. Dwie żółte kartki złapali gracze Rolnika, jedną kartkę otrzymał nasz zawodnik - Tomasz Gibek. W drugiej połowie mamy zawodnika do zmiany z powodu kontuzji, ale nie ma komu go zmienić, więc musi walczyć do końca. Niestety - w 73 minucie drugą żółtą kartkę (a w konsekwencji czerwoną) otrzymuje Tomasz Gibek i od tej pory gramy znowu w 10-tkę. Rywale w końcówce meczu (83 i 92 minuta) strzelają dwa gole i druga porażka w sezonie staje się faktem.

Fatalny start sezonu. Bilans: 2 remisy, 2 porażki, 3 czerwone kartki i tylko 2 punkty na koncie. Pozycja klubu w końcówce tabeli. Czyżby przyszło nam w tym sezonie bić się o utrzymanie?

4 kolejka: LZS Rolnik Skąpa - LKS Masłowice 2:0

Żółte kartki: 34' i 73' Tomasz Gibek (+73' czerwona), 50' Krystian Pawłowski