5 kolejka: mecz na przełamanie?

Mecz 5 kolejki Grupy 1 Sieradzkiej A-klasy rozegraliśmy w niedziele 11 września 2016 o godzinie 15.00. Na treningowym boisku WKS Wieluń w lasku podejmowaliśmy UKS "Budowlani 2014" Działoszyn.

W pierwszej połowie, mimo kilku składnych akcji naszej drużyny, to przyjezdni w 26 minucie strzelili nam gola i wyszli na prowadzenia. My byliśmy bardzo nieskuteczni. Mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy. Druga połowa w naszym wykonaniu wyglądała już nieco inaczej. W 51 minucie udaje nam się doprowadzić do wyrównania, a w 83 wyjść na prowadzenie. Mimo nacisków ze strony przyjezdnych, walczymy do końca i udaje nam się zachować korzystny dla nas bilans bramkowy do ostatniego gwizdka.

Pierwsza wygrana LKS Masłowice w sezonie 2016/2017 staje się zatem faktem, a i pierwsze wywalczone 3 punkty cieszą niezmiernie. Ważny jest również fakt, że tym razem nikt nie osłabił drużyny łapiąc niepotrzebnie czerwoną kartkę. Co za radość, co za emocje. Wreszcie się udało. Oby tak dalej!

LKS Masłowice - UKS "Budowlani 2014" Działoszyn 2:1

Bramki strzelali: 51' Tomasz Gibek, 83' Mateusz Sobieraj